Vyhne

Obec Vyhne je známa aj vďaka prvému slovenskému pivovaru Steiger, ktorý píše svoju históriu už z čias 15. storočia. Pivovar dodnes varí pivo klasickou metódou ak chcete vedieť ako prebieha samotná výroba určite nezmeškajte exkurziu ktorú pivovar ponúka. Pri návšteve určite nevynechajte návštevu Kúpeľnej kaplnky, či náučný chodník Andreja Kmeťa, ktorý Vás prevedie prírodno-vednými a kultúrno- historickými miestami obce, jeho súčasťou je aj najznámejšie turistické miesto vo Vyhniach kamenné more.

V r. 1923 bolo kamenné more vyhlásené za chránené územie. Prírodná rezervácia bola vyhlásená na ochranu geomorfologických foriem a viacerých chránených druhov živočíchov. Nachádza sa na vrchu Kamenná. Je to rozlohou najväčšie kamenné more v sopečnej časti Karpát.

 

Relax a zábavu pre malých aj veľkých Vám ponúka Vodný Raj Vyhne,od ktorého je náš penzión Sasanka vychádzkovým krokom cca 10 min.

Vodný raj umožňuje celoročný relax na miestach kedysi preslávených kúpeľov. Viacúčelový bazén je plnený termálnou vodou, ktorá má blahodárne účinky aj na vaše zdravie.

 

 Vo vyhniach sa nachádza bežecký areál a výcvikový areál pre pracovné plemená psov, a na svoje si prídu aj vášniví hubári.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *